30 فروردين
به همت دبیرخانه دوره‌های آموزشی پژوهشی علوم انسانی اسلامی مفتاح؛

دوره مطالعاتی تربیت اسلامی برگزار می‌شود

دوره «مطالعاتی تربیت اسلامی» به همت دبیرخانه دوره‌های آموزشی پژوهشی علوم انسانی مفتاح با هدف عمق بخشی و تربیت افرادی آگاه به مبانی و اصول اساسی تربیت اسلامی برگزار می‌شود.

    به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام متاسفانه اغلب آموزش‌هایی که در دوره‎های موسوم به «تعلیم و تربیت»، «تربیت اسلامی» و ... ارائه می‎شود با این ایراد و اشکال مواجه هستند که به مخاطب عمق نمی‎بخشند و تنها به صورت سطحی به امور تربیتی پرداخته می‌شود.از طرفی، سطحی بودن محتوای این قبیل دوره‎ها، خود عاملی است جهت ارائه مفاهیم اشتباه و در تناقض با مبانی تربیتی اسلام است.

    به همین منظور دوره تربیت اسلامی مفتاح برخلاف اغلب دوره‎ها که به صورت آموزشی برگزار می‌شوند، در سه سرفصل کلی «شناخت چارچوب و معارف اسلامی به صورت کلی و به صورت اختصاصی در موضوع تربیت»، «شناخت نسبت به چارچوب نظری اسلام در تحلیل مسائل تربیتی با محوریت اندیشمندان اسلامی» و «شناخت اصول و مسائل تربیت در اسلام» به صورت مطالعاتی با هدف تربیت افرادی آگاه به مبانی و اصول اساسی تربیت اسلامی برگزار می‎شود.

    مخاطبان این دوره پژوهشگران و علاقه‌مندان در عرصه علم و تربیت می‌باشند که زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین عباسی ولدی سرفصل‌های یاد شده را به مطالعه و مباحثه می‌پردازند و در انتهای دوره علاوه بر اعطای مدرک معتبر از سوی دبیرخانه مفتاح با توجه به اولویت، جهت به کارگیری به مراکز تربیتی شهر تهران معرفی می‌شوند.

    متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه دوره‌های آموزشی پژوهشی علوم انسانی اسلامی مفتاح به آدرس: www.Meftaah.com  مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

نظردهی