پروفسور درخشان؛ مهم ترین ویژگی گام دوم تکیه بر جوانان است. روح اصلی پیام گام دوم تکیه بر جوانان است. جوان کیست؟ به فرموده رهبری کسی که نگاه، روحیه و عملکرد انقلابی و جهادی داشته باشد. به عقیده بنده حضرت آقا جوان ترین جوانان است، چون انقلابی ترین نگاه و انقلابی ترین روحیه را دارند و برای حفظ ارزش های در مقابل استکبار انقلابی ترین عملکردها را داشته و دارند. حال شما این نوع نگاه را با عملکرد دولت ها مقایسه کنید.

دکتر فواد ایزدی، استاد دانشگاه تهران در سلسله نشست های بیانیه گام دوم انقلاب که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، با بیان این که یکی از مشکلات جمهوری اسلامی ایران طی 40 سال گذشته عدم شناخت بُعد جهانی انقلاب توسط برخی از مسئولان است، اظهار داشت: این عدم شناخت سبب شد نتوانیم به درستی از فرصت های بین المللی بهره ببریم. برای نمونه فردی که می گوید یمنی ها نان خور اضافی اند متوجه جایگاه بین المللی یمن نیست.

انقلابی‌گری با افراد پیر محقق نمی‌شود/ عده‌ای در کشور به جوانان اعتماد ندارند
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام؛ دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست تخصصی « بیانیه گام دوم انقلاب» که با محوریت علم و پژوهش و به همت دبیرخانه گام دوم سازمان بسیج دانشجویی و روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد؛ گفت: آمریکایی‌ها تصور خروج خود از ایران را نمی‌کردند چه برسد به اینکه این انقلاب به مرحله تمدن‌سازی برسد.

یکشنبه, 09 دی 1397 ساعت 08:00

نهم دی روز تجلی بصیرت

با ادامه یافتن این تحرکات معاندانه و دشمن شادکُن، رهبر انقلاب به تبیین «روش نظام» در برخورد با مخالفین پرداخته و ضمن تأکید بر مبنای «جذب حداکثری و دفع حداقلی»، «معارضه با نظام» و «از بین بردن امنیت مردم» را موجب برخورد نظام دانستند.

آیت‌الله سید محمد باقر صدر توجه ویژه به آیت‌الله شاهرودی داشت  و به شاگردانش گفته بود «آقای هاشمی (شاهرودی) ثمره وجود من است و رشد علمی شگفت‌انگیزی دارد» رشد علمی شگفت‌انگیز شاگرد خاص آقای صدر موجب شد قبل از سی سالگی از استادش شهید صدر اجازه اجتهاد دریافت کند.

کرسی ترویجی «عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی؛ با موضوع چارچوب نظری الگوی اسلامی مصرف مبتنی بر دیدگاه شهید صدر(ره) و اندیشمندان مسلمان»، پنج شنبه 1 آذرماه در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود

شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 16:01
به‌همت دبیرخانه دوره‌های آموزشی - پژوهشی علوم انسانی اسلامی (مفتاح) برگزار شد؛

دوره تخصصی آسیب‌شناسی اجتماعی زن و خانواده

دوره تخصصی «آسیب‌شناسی اجتماعی زن و خانواده» با حضور جمعی از اساتید برجسته حوزه زنان و خانواده و فعالان عرصه علوم انسانی به همت دبیرخانه دوره‌های آموزشی - پژوهشی علوم انسانی اسلامی (مفتاح) در دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید.

چهارشنبه, 16 اسفند 1396 ساعت 09:42
همزمان با ایام میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س)؛

مراسم بزرگداشت روز زن برگزار شد

همزمان با ایام میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س)، مراسم بزرگداشت روز زن برگزار شد.

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 07:17
حجت الاسلام پارسانیا؛

رابطه دین و علم به نوع تعریف دین وابسته است

حجت الاسلام پارسانیا در پنجمین نشست از دور جدید سلسله نشست‌های روش‌شناسی تولید علم دینی با اشاره به اینکه علم ما برخی مواقع به سمت دین است و برخی مواقع به سمت غیردینی است، گفت: سمت غیردینی گاهی مقدمات دین‌دار شدن است و گاهی مخالف با دین‌دار شدن، لذا وقتی دین می‌گوید اموری را فرا نگیریم و ما فرا می‌گیریم اینجا داریم شرک می‌ورزیم.

شنبه, 05 اسفند 1396 ساعت 07:39
در نشست چهارم از سلسله نشست‌های روش‌شناسی تولید علم دینی؛

اهمیت و ضرورت روش در علوم انسانی تشریح شد

چهارمین نشست از سلسله نشست‌های روش‌شناسی تولید علم دینی به همت دبیرخانه دوره‌های آموزشی پژوهشی فعالان علوم انسانی اسلامی (مفتاح) برگزار شد.

صفحه 1 از 24 صفحه