هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 652

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 674

18 خرداد
مروری بر مباحث مطرح شده در دوره آموزشی اسلام و پیشرفت؛

در 11 جلسه دوره اسلام و پیشرفت چه گذشت؟

سلسله نشست­های اسلام و پیشرفت با محوریت آشنایی تخصصی با مفاهیم و مؤلفه­ های بنیادین الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در 11 هفته از اواخر سال 1394 الی اوایل سال 1395 با موفقیت برگزار شد.

به همت مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و همکاری مرکز پژوهش­های علوم انسانی اسلامی صدرا، سلسله نشست­های اسلام و پیشرفت با محوریت آشنایی تخصصی با مفاهیم و مؤلفه­ های بنیادین الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت و با حضور جمعی از پژوهشگران حوزه و دانشگاه در 11 هفته از اواخر سال 1394 الی اوایل سال 1395 با موفقیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به جهت تبیین مدل پیشرفت اجتماعی مبتنی بر مبانی اسلامی سلسله نشست­ های آموزشی اسلام و پیشرفت، با اهدافی هم­چون آشنایی مخاطبین با مباحث بنیادین، رویکردها و راهکارهای عملیاتی تدوین مدل پیشرفت اسلامی، ایجاد فضایی علمی و تخصصی جهت تضارب آرا و اندیشه­ ها در میان نخبگان دانشگاهی، سرمایه­ گذاری پژوهشی به جهت حمایت محتوایی از طرح شدن و به رشته ی تحریر درآمدن مقالات و پایان نامه های تخصصی در حوزه­ ی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت و... در سطح نخبگان حوزوی و دانشگاهی شهر تهران برگزار شد.

در این دوره 11 هفته ­ای که با حضور استاد گرامی جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامی(ریاست مرکز پژوهش­های علوم انسانی اسلامی صدرا) برگزار شد محورهای آموزشی ذیل تحت عنوان تأملات بنیادی درباره­ ی اسلام و پیشرفت توسط ایشان تدریس شد.

هدف از خلقت انسان - دین و دنیا – تعارض نمایی میان دین و پیشرفت – ما و غرب در اندیشه ­ی پیشرفت – اسلام اجتماعی و دکترین امامت – علوم انسانی اسلامی و پیشرفت اسلامی – ماهیت و ابعاد پیشرفت اسلامی – مؤلفه­ های پیشرفت اسلامی – ابزارهای پیشرفت اسلامی – نهادها و الزامات پیشرفت اسلامی – تاریخ اندیشه ­های پیشرفت گرا در ایران(نوفرقانیسم)

پژوهشگران حاضر در این دوره نیز ضمن شرکت منظم در جلسات، از حمایت­های این مرکز به جهت نگارش مکتوبات پژوهشی خود بهره­ مند شدند.

علاقمندان می­ توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://rc.basijisu.ir/pishraft/ از محتوای آموزشی این دوره بهره گیرند.

ضمنا فایل­ های صوتی و تصویری سلسله نشست­ های اسلام و پیشرفت متعاقبا از طریق همین پایگاه (http://rc.basijisu.ir/pishraft/) در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

نظردهی