26 آذر
به همت بنیاد محرومیت زدائی فائزون صورت گرفت؛

اعزام چهار گروه جهادی به مناطق زلزله زده

اعزام 120 نفر از داوطلبان امداد در قالب چهار گروه جهادی و همچنین اعزام 68 نفر از داوطلبین در قالب سه تیم فنی از جمله فعالیت هایی است که از زمان وقوع زلزله تاکنون توسط بنیاد محرومیت زدائی فائزون در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، پس از وقوع زلزله در مناطق غرب کشور، اعضای بنیاد محرومیت زدائی فائزون وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، با حضور در این مناطق به یاری مردم زلزله زده استان کرمانشاه شتافتند.

اعزام تیم تخصصی جهت نیازسنجی عمرانی منطقه، از جمله اولین فعالیت های بنیاد محرومیت زدائی فائزون بود که در این مرحله مشخص شد که در مسیر شهر پل ذهاب تا مرکز زلزله یعنی شهر ازگله، تخریب های 100 درصدی رخ داده است و از شهر ازگله تا ثلاث باباجان نیز تخریب 70 درصدی روستاها مشاهده شد.

پس از اتمام مشاهدات میدانی در مرحله بعدی تصمیم گرفته شد به دلیل فاصله از مسیر اصلی و کمبود نیرو در این مناطق، فعالیت ها در این منطقه جغرافیایی متمرکز گردد.

در ادامه نیازهای اساسی مردم سنجیده شد و تیم های اعزامی از سوی بنیاد به قرارگاه های مستقر که نیرو نیاز داشتند معرفی گردیدند و فعالیت های امدادی خود را بصورت میدانی آغاز نمودند.

اعزام 120 نفر از داوطلبان امداد، در قالب چهار گروه جهادی به منظور تهیه و توزیع غذای گرم و امداد رسانی و همچنین اعزام 68 نفر از داوطلبین در قالب سه تیم فنی از جمله فعالیت هایی است که از زمان وقوع زلزله تاکنون توسط بنیاد محرومیت زدائی فائزون در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه انجام شده است.

گفتنی است فعالیت های این بنیاد صرفا محدود به مناطق زلزله نبوده و در حالی که تیم های اعزامی بنیاد محرومیت زدائی فائزون در مناطق استان کرمانشاه در حال امدادرسانی بودند، تیم های تامینی نیز در تهران و سایر نقاط کشور طرح جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی را پیگیری می کردند.

طی این فعالیت ها نیز در دو روز فعالیت، کمک های نقدی و غیرنقدی مردم اعم از پتو، پوشاک، خوراک و... جهت کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه جمع آوری گردید و درنهایت مجموعا 200 عدد چادر و هزار تخته پتو به ارزش 60 میلیون تومان به کرمانشاه ارسال گردید.

انتهای پیام/

 

تماشاخانه تصویر

نظردهی