هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 674

24 اسفند
به همت معاونت روابط‌عمومی و تبلیغات

اعضاي مركز به تماشاي نمايش آييني غبار نشستند

جمعي از اعضاي مركز تحقيقات بسيج دانشگاه امام صادق(ع) شب گذشته به همراه خانواده هاي خود به تماشاي نمايش آييني غبار در تالار وحدت نشستند.

به گزارش روابط عمومي مركز تحقيقات بسيج دانشگاه امام صادق(ع)؛ این نمایش به نویسندگی انوش معظمی و کارگردانی محمدرضا مداحیان، روایت افرادی است که گرفتار و اسیر منیت‌ها شده‌اند و خود را مدافع خوبی‌های جهان می‌دانند، حال آنکه خود در مقاطع مهم تاریخ به عکس آنچه می‌پندارند، عمل می‌کنند.

در این تئاتر آیینی بازیگرانی چون جهانگیر الماسی، میرطاهر مظلومی، آتش تقی‌پور، محمد ساربان، سیروس کهوری‌نژاد، منوچهر علیپور، انوش معظمی، حسین کشفی، علی کریمی و یحیی ایراندوست به ایفای نقش می‌پردازند و حامد زمانی اجرای آوا را در آن برعهده دارد.

اين نمايش روایتی جدید از غباری تاریخی برای پنهان نگاه داشتن حقیقت است که از آتش زدن درب خانه صدیقه طاهره(س) در کوچه های بنی هاشم مدینه آغاز شده و تا امروز در جهان اسلام تداوم دارد.

 

 

 

غبار، روایت دو خانه نشینی است؛ خانه نشینی که در صدر اسلام به دستور رسول الله(ص) صورت گرفت و امیرالمومنین(ع) را برای جلوگیری از فتنه به سکوت واداشت و خانه نشینی که بیش از ۱۴۰۰ سال بعد خواسته یا ناخواسته به تفرقه در جبهه خودی و ایستادگی مقابل ولی زمان تفسیر شد.

غبار روایت پیچیده ای از تلاشی ناکام در طول تاریخ است که همواره کوشیده حقیقت را در هیاهوی خود پنهان داشته و حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد. در این نمایش که روایت خود را موج عوام فریبی و سوء استفاده از احساسات دینی مسلمانان بویژه در کشورهای عربی و گسترش تفکرات وهابی و سلفی آغاز می کند، با بازی جذاب آتش تقی پور در نقش یک رهبر سلفی وهابی و میرطاهر مظلومی در نقش رابط غرب با سلفی ها به خوبی پیوند میان غرب و جریان های افراطی به تصویر کشیده شده و اینکه چرا غرب خواستار ممانعت از گسترش اسلام شیعی در دنیای امروز است.

گفتنی است، نمایش «غبار» تا ۲۴ اسفند هر شب ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود.

نظردهی