هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 674

19 دی
با حضور حجت الاسلام غلامی و دکتر جهان بین؛

آیین رونمایی از کتاب «تأملاتی درباره اسلام و پیشرفت» در هفتمین گردهمایی اعضای مرکز

هفتمین گردهمایی اعضای مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق (ع) با عنوان «ما و علوم انسانی اسلامی» امروز ۲۲ دی ماه، در دانشگاه امام صادق(ع) همراه با رونمایی از کتاب «تاملاتی درباره اسلام و پیشرفت» تالیف حجت الاسلام دکتر رضا غلامی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)؛ در این گردهمایی که ساعت 15 در سالن شهید مطهری(ره) برگزار می شود، دکتر فرزاد جهان بین استاد دانشگاه شاهد به سخنرانی می پردازد و از جدیدترین اثر مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) به نام «تأملاتی درباره اسلام و پیشرفت» نوشته حجت الاسلام دکتر رضا غلامی توسط انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) - نشر سدید - رونمایی می شود.

کتاب «تأملاتی درباره اسلام و پیشرفت» اثر حجت الاسلام دکتر رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا توسط نشر سدید(انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام) و به اهتمام مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد.

در این کتاب تلاش شده سیری منطقی مبانی اسلامی «اسلام و پیشرفت» را بسط داده و به سطح کاربرد نزدیک کند. چاپ اول این کتاب در 208 صفحه و به قیمت 12 هزار تومان در زمستان 95 منتشر شده است.

در پشت جلد این اثر آمده است:

با استقرار حکومت الهی ولایت فقیه در ایران اسلامی و ایجاد نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر شعار سلبی نه شرقی و نه غربی؛ اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله فرصتی ویژه برای تحقق پیدا کرد؛ فرصتی که از بعد از حکومت نبوی همۀ ائمه علیهم السلام در «مبارزۀ حاد سیاسی» در پی تحقق آن بودند.

پس از تثبیت نسبی نظام اسلامی و پشت سرگذاشتن گردنه‌های خطرناک و دشمنی‌های بی‌سابقه در عرصه‌های مهم نظامی، امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، حال نوبت به بسط نظریه‌های ایجابی انقلاب اسلامی برای اداره حکومت است. موضوع راهبردی «اسلام و پیشرفت» در شرایط زمانی که انقلاب اسلامی مرحلۀ تثبیت نظام را پشت سر گذاشته و وارد عرصه «دولت اسلامی» و «کشور اسلامی» شده است، بیش از پیش بر اهمیتش افزوده است. موضوعی که با درایت امام و رهبر حکیم انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه از عمر این انقلاب بدان اهتمام ورزیده شد و نام‌گذاری دهۀ چهارم به نام دهۀ «پیشرفت و عدالت»، شاهدی بر مدعای ماست.

برای تهیۀ این کتاب می‌توانید به سایت مؤسسۀ علمی-فرهنگی سدید مراجعه یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۴۸۵۸۵۰، ۰۲۱۶۶۴۸۶۱۲۰ و ۰۹۱۰۹۸۰۵۰۵۵ تماس حاصل فرمائید.

نظردهی