04 بهمن
با حضور مسئولانی از ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفت؛

بازدید سردار فرحی از مرکز تحقیقات

سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ضمن حضور در دفتر مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، طی جلسه‌ای از آخرین فعالیت‌های انجام شده توسط این مرکز مطلع شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، دکتر قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور در ابتدای این جلسه در سخنانی ضمن معرفی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، روند شکل‌گیری این مرکز را تشریح نمودند.

در ادامه دکتر حمید بالایی قائم مقام مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام ضمن تشریح برخی از فعالیت‌های انجام شده توسط این مرکز، در سخنانی بر لزوم توجه جدی به مقوله علوم انسانی اسلامی تاکید کردند.

ایشان با اشاره به طراحی نقشه اقتصاد مقاومتی سازمان نهاد کشور توسط مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، گفتند: در این نقشه سازمان‌های مورد نیاز برای تحقق اقتصاد مقاومتی طراحی شده و در آن نحوه عملکرد هر دستگاه در راستای رسیدن به این هدف مشخص شده است که البته این کار هنوز در سطح دانشی است و برای پیاده سازی نیاز به مشخص کردن نظامات مربوط به خود است.

سپس آقای سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی مسئول مرکز اقتصاد مقاومتی این مجموعه در سخنانی به تشریح سامانه جامع راه اندازی کسب و کارهای خرد «میدون» به عنوان آخرین دستاورد این مرکز پرداختند و اهداف این طرح و بخش‌های مختلف آنرا برای حاضرین تشریح کردند.

سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح نیز در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام شده توسط مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، گفتند: برای پیاده سازی دستاوردهای نظری تولید شده توسط این مرکز باید از ظرفیت‌های خود مرکز استفاده شود.

ایشان در ادامه ضمن تقدیر از راه اندازی سامانه میدون، بر لزوم حمایت سازمان‌ها و به خصوص بانک‌ها از این سامانه تاکید کردند و استفاده از پژوهش‌های دانشگاهی و اعلام موضوعات پیشنهادی برای پایان نامه‌های ارشد و دکتری در این راستا را زمینه‌ای مناسب برای همکاری این سامانه با دانشگاه‌های مختلف ارزیابی کردند.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در پایان با اشاره به فرآیند تبدیل ایده به محصول گفتند: در گذشته هر ایده‌ای برای تبدیل شدن به محصول زمانی طولانی را سپری می‌کرد و البته بعد از به ثمر رسیدن نیز ماندگاری طولانی داشت، اما امروزه هم زمان تبدیل ایده به محصول کاهش یافته و هم ماندگاری محصول تولید شده و لذا مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام باید در تولیدات خود به این آسیب توجه جدی نماید تا محصولاتی ماندگار برای تمامی نسل‌ها ایجاد کند.

انتهای پیام/

 

تماشاخانه تصویر

View the embedded image gallery online at:
http://rc.basijisu.ir/fa/news/more/farahi#sigProGalleriab3a84a466e

نظردهی