21 ارديبهشت

گفت و گو با مخاطبین مرکز تحقیقات در نمایشگاه کتاب تهران

حضور انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام در نمایشگاه کتاب تهران بهانه ای برای ارتباط نزدیکتر با مخاطبین این مجموعه بود. در این مطلب مصاحبه ای کوتابه با چند نفر از مخاطبان انتشارات این مرکز را مطالعه می کنید.

پاسخ به نیازهای جوانان مذهبی در حوزه مطالعات معنوی و معرفتی از مهمترین دستاوردهای انتشارات سدید است.

مهدی ساوه از بازدکنندگان از غرفه انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام (نشر سدید) در مصاحبه با روابط عمومی مرکز تحقیقات ضمن ابراز رضایت از کتاب های عرضه شده توسط مرکز در غرفه انتشارات سدید، گفت: ارتقاء سطح معنوی و معرفتی جوانان همواره یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است و نشر سدید به خوبی توانسته است با تولید محتوا و کتب مناسب این نیازها را پاسخ دهد  و زمینه رشد فکری و علمی جوانان، به خصوص قشر مذهبی و انقلابی را فراهم نماید.

این دانش آموز رشته تجربی در ادامه ضمن تاکید بر محدود نبودن کتاب های مرکز تحقیقات صرفا برای دانشجویان، گفت: کتاب های دانشگاه امام صادق علیه السلام (نشر سدید) در میان دانش آموزان نیز مخاطب فراوانی دارند و کتاب هایی همچون «استعدادیابی در حکمت اسلامی»، «خادم ارباب کیست» و «تشکیلات انقلابی» از جمله کتبی هستند که دانش آموزان اقبال بیشتری به آنها دارند.

وی در ادامه وجود کتاب هایی همچون «تشکیلات انقلابی» را در جهت آموزش کار تشکیلاتی به جوانان در راستای شکل گیری تشکیلات قرارگاهی بسیار ضروری دانست و ضمن رضایت از فضای کلی غرفه و تخفیفات درنظر گرفته شده برای کتاب ها، افزایش تعداد کتاب ها در حوزه علوم انسانی و ایجاد فضای بیشتر برای برای غرفه سال بعد را پیشنهاد داد.

 

مخاطب کتاب های اقتصادی و مدیریتی صرفا دانشجویان رشته علوم انسانی نیستد

حسین همتی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات دانشگاه علم و صنعت از دیگر بازدیدکنندگان غرفه انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام(نشر سدید) بود که در گفت و گو با روابط عمومی مرکز، ضمن ابراز رضایت از کتاب های عرضه شده در غرفه نشر سدید، گفت: من به دنبال کتاب هایی در حوزه جهاد سازندگی بودم که از طریق سایت و کانال های مرکز تحقیقات با کتاب «اقتصاد جهادی» آشنا شدم و برای خرید این کتاب به غرفه نشر سدید مراجعه کردم.

وی در ادامه با تاکید براینکه این باور غلطی است که تصور شود مباحث علوم انسانی برای دانشجویان مهندسی جذابتی ندارد، گفت: کتاب هایی که در حوزه اقتصاد و مدیریت، به خصوص اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی نوشته می شوند اقبال گسترده ای را در بین دانشجویان رشته های فنی و مهندسی داشته و تعداد بسیاری از دانشجویان رشته های مهندسی جذب این کتاب ها شده اند.

همتی با اشاره به مناسب بودن طراحی و فضای داخلی غرفه نشر سدید، گفت: فضای اختصاص یافته به انتشارات مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام نسبت به اهمیت محصولات ارائه شده این مرکز بسیار کوچک است و مکان غرفه نیز در محل شناخته شده یا در معرض دید زیاد نیست.

وی افزود: اکثر بازدیدکنندگان و خریداران از غرفه به نظر می آید خریداران هدف دار می باشند که با اطلاعات قبلی برای خرید کتاب موردنظر خود به غرفه نشر سدید مراجعه می نمایند و در این زمینه خود من به شخصه از طریق شناخت اساتید همکار با مرکز و نویسنده کتاب ها و همچنین اطلاع رسانی از طریق سایت و کانال اطلاع رسانی با محصولات مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام آشنا شدم.

 

فضای اختصاص یافته به انتشارات مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق علیه السلام برای این نام بزرگ، بسیار کوچک است

حسین محسنی دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه آزاد واحد رباط کریم نیز در گفت و گو با روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت: اولین بار که با انتشارات مرکز تحقیقات آشنا شدم از طریق مجموعه کتاب های سدید بود و برای بازدید از غرفه امسال هم کتاب های زیادی را برای خرید مدنظر داشتم که با توجه به محدود بودن بودجه، موفق به خرید تنها سه جلد از آنها شدم.

وی با مناسب دانستن تخفیف های درنظر گرفته شده برای محصولات غرفه نشر سدید، حمایت دستگاه های مختلف به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر برای مخاطبین این کتاب ها ضروری دانست و افزود: تغییر زاویه نگاه به علوم انسانی و تفهیم آسان موضوعات برای انواع مخاطبین از جمله مهمترین ویژگی های کتاب های مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام(نشر سدید) است.

محسنی ضمن ابراز رضایت از طراحی و کتب ارائه شده در غرفه نشر سدید تاکید کرد که با توجه به اهمیت حوزه علوم انسانی و کتاب های منتشر شده توسط مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، فضای اختصاص یافته به انتشارات این مرکز (نشر سدید) برای این نام بزرگ، بسیار کوچک است و انتظار می رود سال آینده مسئولین امر به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

تماشاخانه تصویر

نظردهی