دوشنبه, 17 خرداد 1395 ساعت 23:58

گزارش خبری - تصویری از دوره تاملاتی بنیادین درباره اسلام و پیشرفت مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به همت مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و همکاری مرکز پژوهش­های علوم انسانی اسلامی صدرا، سلسله نشست­های اسلام و پیشرفت با محوریت آشنایی تخصصی با مفاهیم و مؤلفه­ های بنیادین الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت و با حضور جمعی از پژوهشگران حوزه و دانشگاه در 11 هفته از اواخر سال 1394 الی اوایل سال 1395 با موفقیت برگزار شد. +گزارش تصویری

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به جهت تبیین مدل پیشرفت اجتماعی مبتنی بر مبانی اسلامی سلسله نشست­های آموزشی اسلام و پیشرفت، با اهدافی هم­چون آشنایی مخاطبین با مباحث بنیادین، رویکردها و راهکارهای عملیاتی تدوین مدل پیشرفت اسلامی، ایجاد فضایی علمی و تخصصی جهت تضارب آرا و اندیشه ­ها در میان نخبگان دانشگاهی، سرمایه­ گذاری پژوهشی به جهت حمایت محتوایی از طرح شدن و به رشته ی تحریر درآمدن مقالات و پایان نامه های تخصصی در حوزه ­ی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت و... در سطح نخبگان حوزوی و دانشگاهی شهر تهران برگزار شد.

در این دوره 11 هفته ­ای که با حضور استاد گرامی جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامی(ریاست مرکز پژوهش­های علوم انسانی اسلامی صدرا) برگزار شد، محورهای آموزشی ذیل تحت عنوان تأملات بنیادی درباره­ی اسلام و پیشرفت توسط ایشان تدریس شد.

هدف از خلقت انسان - دین و دنیا – تعارض نمایی میان دین و پیشرفت – ما و غرب در اندیشه­ی پیشرفت – اسلام اجتماعی و دکترین امامت – علوم انسانی اسلامی و پیشرفت اسلامی – ماهیت و ابعاد پیشرفت اسلامی – مؤلفه­های پیشرفت اسلامی – ابزارهای پیشرفت اسلامی – نهادها و الزامات پیشرفت اسلامی – تاریخ اندیشه­ های پیشرفت گرا در ایران(نوفرقانیسم)

پژوهشگران حاضر در این دوره نیز ضمن شرکت منظم در جلسات، از حمایت­های این مرکز به جهت نگارش مکتوبات پژوهشی خود بهره­ مند شدند.

علاقمندان می­توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://rc.basijisu.ir/pishraft/ از محتوای آموزشی این دوره بهره گیرند.

ضمنا فایل­های صوتی و تصویری سلسله نشست­های اسلام و پیشرفت متعاقبا از طریق همین پایگاه (http://rc.basijisu.ir/pishraft/) در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

خواندن 2119 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 خرداد 1395 ساعت 00:11

تماشاخانه تصویر

نظر دادن